”ЗАТВЕРДЖУЮ”

Голова правління ЧОФРС

________________ С.А.РУДЕНКО

"___" ________________ 2011 року

 

Положення

про ІІ Відкритий Чемпіонат м. Черкаси

з ловлі риби поплавковою вудкою

 

1.       Мета та завдання змагань.

1.1. Пропаганда і популяризація риболовного спорту.

1.2. Підвищення майстерності спортсменів.

1.3. Визначення переможців та призерів змагань в особистому заліку.

2.       Організація та проведення змагань.

2.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань займається Черкаська обласна федерація риболовного спорту.

2.2. Безпосереднє проведення змагань здійснюється суддівською колегією. Головний суддя змагань – ____________________.

3.       Місце та час проведення змагань.

3.1. ІІ Відкритий Чемпіонат м. Черкаси з ловлі риби поплавковою вудкою проводиться "___" _____________ 2011 року

3.2. Місце проведення : __________________________________________________________________.

4.       Учасники змагань.

4.1. До участі у змаганнях допускаються всі бажаючі віком старше 14 років з відповідним станом здоров’я, що оплатили реєстраційний внесок.

4.2. Учасники змагань віком від 14 до 16 років звільняються від сплати реєстраційного внеску.

4.3. Під час реєстрації учасникам видаються номери встановленого зразка, які являються: перепускними документами на змагання та атрибутами для встановлення особи рибалки.

4.4. Учасники зобов'язані:

4.4.1.       дотримуватися правил поведінки - даного "Положення", а також морально-етичних норм в суспільстві під час заходу;

4.4.2.       беззаперечно виконувати розпорядження і вказівки суддів;

4.4.3.       під час заходу нести відповідальність за наслідки, до яких можуть привести порушення ними: правил безпеки на водоймі, недотримання спортивного режиму, невиконання норм поведінки в місцях загального призначення;

4.4.4.       бути екіпірованими відповідним чином для безпечної участі у змаганнях;

4.4.5.       у випадку погіршення стану здоров'я на змаганні - негайно повідомити головного суддю.

4.5. Учасникам забороняється:

4.6. починати ловлю до початку змагань (сигнал старт);

4.7. продовжувати ловлю після закінчення змагань (сигнал фініш);

4.8. учасники не мають права приймати від учасників та інших осіб практичну допомогу в підготовці місця змагань, снастей, насадки і прикормки, виведенні риби та надавати допомогу іншим учасникам;

4.9. приймати або передавати виловлену рибу від інших учасників або третіх осіб;

4.10.  використовувати токсичні або отруйні речовини, які можуть привести до загибелі або хвороби риби;

4.11.  Розводити багаття, вживати спиртні напої, купатись у зоні змагань.

5.       Регламент змагань.

6-30 – 7-00 – збір учасників, реєстрація та жеребкування;

7-00 – 7-55 – вхід в зони, підготовка до змагань;

7-55 – перший сигнал, активний прикорм риби;

8-00 – другий сигнал, початок ловлі;

10-55 – третій сигнал, попередження за 5 хвилин до закінчення лову;

11-00 – четвертий сигнал, закінчення лову;

11-00 – 12-00 – зважування, визначення результатів;

12-00 – визначення переможців та призерів змагань, нагородження.

6.       Правила проведення змагань.

6.1. На змаганнях подаються такі звукові сигнали:

        перший – вхід в сектор;

        другий – за п’ять хвилин до старту

        третій – старт;

        четвертий – за п’ять хвилин до фінішу;

        п’ятий – фініш.

6.2. Після сигналу, який сповіщає про закінчення змагань зараховується риба, яка знаходиться не в воді. учасники залишаються на місці ловлі (в секторі) до прибуття судді-контролера. Підходити спортсменам один до одного до закінчення збору улову або зважування в секторах не дозволяється.

6.3. Під час ловлі вудлище повинно знаходитися в руці. Якщо спортсмен кладе снасть, вона повинна бути вийнята з води повністю, за винятком моменту закидання прикормки. Вершинка вудлища під час ловлі може знаходитися в повітрі або у воді.

6.4. Після сигналу про заняття сектору або зони учасник може тимчасово покинути їх із дозволу судді. Питна вода та їжа може бути передані учаснику тільки через суддю.

6.5. Під час змагань учасники зобов’язані зберігати рибу таким чином, щоб вона залишалася живою на момент зважування.

6.6. До заліку приймається вся виловлена риба. Заліковується риба і тоді, коли вона випадково виловлена не за рот. Навмисне багріння риби забороняється.

6.7. Сектори розподіляються серед учасників шляхом жеребкування. Жеребкування проводиться перед початком змагання.

6.8. Максимальна довжина вудки не повинна перевищувати 13 метрів. Вудка може бути оснащена котушками будь-якої конструкції. Учасники можуть підготувати будь-яку кількість вудок, але одночасно ловити на одну.

6.9. Оснастка для ловлі повинна обов’язково мати поплавець. Дозволяється застосовувати лише одинарні гачки. Перевантаження поплавця забороняється (вага оснастки нижче поплавця не повинна перевищувати його вантажопідйомності).

6.10.  Забороняється:

        ловля на донку,

        із важком, що лежить на дні із застосуванням поплавця або без нього;

        із спливаючим поплавцем або з підводною частиною оснастки, яка вільно плаває;

        на блешню, штучні мушки;

        принади, що містять живу або мертву рибу, а також ікру риб;

        навмисне багріння риби.

6.11.  Учасникам змагань дається 60 хвилин на підготовку. З моменту прибуття на місце змагань, спортсмени повинні скласти снасті та оснащення у своїх секторах, але до сигналу не мають права залишатися в цих секторах (це також стосується осіб, що допомагають при транспортуванні снастей). Будь-яка підготовка снастей та іншого оснащення забороняються до сигналу, що дозволяє спортсменам вхід у сектор. Під час підготовки спортсмени не мають права одержувати ніякої допомоги.

6.12.  Прикормка та насадка повинні бути природного походження. Дозволяється використання атрактантів та фарбуючих речовин. Забороняються прикормки, що містять живу або мертву рибу, а також ікру риб. Кількість прикормки контролюються членами суддівської колегії. Максимальна кількість прикормки – не більше 16 літрів вологої суміші та 1 літр живих компонентів (опариш, мотиль, тощо).

6.13.  Дозволяється прикормлювання лише за допомогою однієї руки або за допомогою портативної рогатки, яку можна тримати обома руками, а також за допомогою чашки. Прикормка має бути сформована і закинута без яких-небудь пакувальних пристосувань або матеріалів (чохли, годівниці і т.ін.).

6.14.  При закиданні прикормки учаснику дозволяється тримати вудлище в руці або класти на берег, на воду або на спеціальні тримачі, не виймаючи снасть із води. По закінченні змагань викидати у водойму залишки прикормки забороняється.

6.15.  Підсакою можуть користуватися лише самі спортсмени.

6.16.  Учасники можуть використовувати виділений їм сектор за своїм розсудом, але їм не дозволяється входити або займати нейтральні зони. У своєму секторі учасники повинні пересуватися спокійно і без зайвого шуму. Забороняється кидати прикормку в праву і ліву нейтральні зони.

6.17.  Вхід в сектор учасник здійснює після першого сигналу. Після нього спортсмен може приступити до підготовки своїх снастей, вимірювати глибину, готувати прикормку, встановлювати саж у воду та інше. Формовані кулі прикормки, готуються спортсменами тільки після входу в сектор.

6.18.  Після подачі другого сигналу, за 5 хвилин до старту, учасники можуть починати прикормлення риби великою кількість прикормки.

6.19.  Третій сигнал означає початок змагань, під час яких учасники можуть використовувати лише невеликі кількості прикормки, яку можна затиснути в кулаці однієї руки, без використання будь-якого упора (відро, підставка і т. ін.).

6.20.  Четвертий сигнал попереджує спортсменів про те, що до фінішу залишилося 5 хвилин. П’ятий сигнал повідомляє про закінчення змагань.

7.       Зважування:

7.1. Пред’явлена до заліку риба зважується розсипом в однотипній тарі.

7.2. До приходу в сектор судді, який проводить зважування, учасник повинний тримати свій саж у воді. Рибу із сажа приймає представник суддівської бригади. Улов зважується, але не підраховується. Після зважування риба з необхідною обережністю випускається у воду.

7.3. Учасник повинний бути присутнім при зважуванні, для того, щоб спостерігати зважування і підписати протокол, у якому указується вага його улову. Після підписання протоколу ніякі претензії щодо ваги улову не приймаються.

8.       Штрафні санкції.

8.1. Учасники, які порушують правила змагань, за рішенням суддівської колегії можуть бути зняті зі змагань.

8.2. Реєстраційні внески порушникам не повертаються.

9.       Протести.

9.1. Кожний учасник змагань має право подавати протести. Протест подається письмово до головної суддівської колегії.

9.2. Протести, за винятком тих, що стосуються визначення, місць, подаються не пізніше, ніж через час після закінчення змагань. Протести, що стосуються визначення місць, повинні бути подані не пізніше 30 хвилин після офіційного оголошення результатів змагання.

9.3. Рішення щодо протестів (за винятком тих, що стосуються розподілу місць), повинні бути прийняті суддівською колегією до затвердження результатів змагань. Під час розгляду кожного протесту ведеться протокол.

9.4. Учасник, який подав протест, зобов’язаний бути присутнім на засіданні головної суддівської колегії під час розгляду протесту.

9.5. Рішення щодо протестів приймається відкритим голосуванням головної суддівської колегії більшістю голосів. Рішення головної суддівської колегії щодо протестів є остаточним.

10.   Визначення результатів. Нагородження.

10.1.  За пред’явлену рибу спортсмену нараховується по 1 балу за кожний грам ваги.

10.2.  Місця визначаються відповідно до отриманих балів (перше місце займає учасник, що набрав найбільше балів).

10.3.  При рівній вазі уловів учасникам, зараховується місце, яке визначається як середнє арифметичне від суми місць, що вони повинні були б поділити. У випадку, коли однакову кількість балів набрали учасники, що займають призові місця, визначаються однакові місця (два перших і одне третє або одне перше і два других).

10.4.  Переможці та призери змагань нагороджуються медалями та дипломами відповідних ступенів, пам'ятними та цінними призами.

11.   Реєстраційний внесок. Розподілення коштів.

11.1.  Реєстраційний внесок складає – ______________ грн.

11.2.  Кошти від реєстраційного внеску діляться в співвідношенні: _____________________________.

12.   Умови прийому. Заявки.

12.1.  Учасники прибувають на місце змагань самостійно за власний рахунок.

12.2.  Заявки у довільній формі подаються на сайті ЧОФРС, за телефонами організаторів змагань, або в усній формі під час реєстрації учасників змагань (необхідно вказати ПІБ та місто, яке представляє учасник). У випадку обмеженої кількості учасників, перевага надається заявкам, які були зареєстровані на сайті ЧОФРС.